Ciekawostki z życia świetlicy
18.02.2024 22:43Dnia 21.12.2023 r. uczniowie razem z wychowawcą świetlicy p. Agatą Dobiją wykonali ciekawy projekt, a mianowicie złożyli karmnik dla ptaków. Mamy zimę, a więc trzeba zadbać o naszych najmniejszych przyjaciół. Dzieci z radością nasypały do karmnika ziarenek dla ptaków, by te nie były głodne. Potem poszły na zewnątrz szkoły i umieściły go na drzewie. Mimo złych warunków atmosferycznych, uczniowie się nie poddali i wykonali swoje zadanie na szóstkę z plusem. Z tak pięknego świątecznego prezentu cieszyły się zarówno dzieci jak i ptaszki.
Dnia 14.01.2024 r. w GOK-u Buczkowice miała miejsce uroczysta Gala Noworoczna, podczas której uczniowie szkoły odebrali nagrody w Gminnym Konkursie Plastycznym na Ekokartkę Bożonarodzeniową. W kategorii klas 1-3 wyróżnienie otrzymał Alan Lewandowski, w kategorii klas 4-6 Dominik Szadorski zdobył I miejsce, a w kategorii klas 7-8 Nikola Wawrzyczek zdobyła II miejsce. Instruktorem uczniów była p. Agata Dobija. Zwycięzcom i opiekunowi dzieci gratulujemy.
I Ty możesz zostać wolontariuszem
18.02.2024 22:39W naszej placówce prężnie działa Szkolne Koło Wolontariatu. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i rodziców udało się przeprowadzić szereg akcji charytatywnych. Były to: zbiórka artykułów dla dzieci przebywających w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej, wykonanie kartek z życzeniami oraz świątecznych stroików dla seniorów, zbiórka plastikowych nakrętek w ramach Akcji „Wkręcaj się w pomaganie”, sprzedaż dobroczynnych kartek świątecznych dla Fundacji „Sursum Corda”, Akcja „Adopcja Serca” finansująca uczęszczanie do szkoły dziecku żyjącemu w Afryce, sprzedaż cegiełek na rzecz dzieci niepełnosprawnych w ramach Akcji ”Pomóż i Ty” oraz sprzedaż wypieków w Akcji „Cała Polska Smaży Pączki” na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji ciężko chorych dzieci. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy, mogliśmy podjąć te działania i choć trochę pomóc innym dzięki Waszej dobroci.
Radosny karnawał
19.02.2024 21:41
Czas zabawy w naszej szkole.Przez cały styczeń sala gimnastyczna tętniła życiem, muzyką i gośćmi. Co kilka dni zmieniał się jej wystrój, bo odbywały się tam ciekawe imprezy, w których uczestniczyły nie tylko dzieci, ale też zaproszeni mieszkańcy Godziszki. Klasy trzecie zorganizowały spotkanie dla babć i dziadków, dla których przygotowały wzruszający program artystyczny oraz własnoręcznie wykonane serduszka z życzeniami. Klasy drugie zaprosiły swoich rodziców na wspólne kolędowanie połączone z przedstawieniem dziecięcych jasełek. Poza tym odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 1-3, podczas którego mogli oni wystąpić jako postacie z ulubionych bajek, tańczyć do porywającej muzyki i brać udział w rozmaitych zabawach. Poza tym w styczniu cała szkoła pojechała do kina. Klasy 4-8 na nową wersję „Akademii Pana Kleksa”, a kl.1-3 na film pt.„Życzenie”. Był to mikołajkowy prezent od Rady Rodziców. Jak widać tegoroczny karnawał dostarczył naszej społeczności wielu atrakcji.
A gdyby tak być kalijem?
18.02.2024 22:17Spotkanie z Ewą Materą, autorką książki „Emi i źródło Ekry”W piątkowe popołudnie, 08.12.2023r. uczniowie ze świetlicy szkolnej mieli zaszczyt uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez p. Ewę Materę. Zadebiutowała ona książką pt. „Emi i źródło Ekry” w V Jubileuszowym Konkursie im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, w którym zdobyła wyróżnienie. Jednocześnie była gościem specjalnym podczas XXIII Jesiennych Dni Książki odbywających się w Buczkowicach pod honorowym patronatem Starosty Bielskiego Andrzeja Płonki oraz Wójta Gminy Buczkowice Józefa Caputy. Podczas warsztatów dzieci najpierw zapoznały się z etymologią pojęcia debiut literacki, a następnie miały okazję obejrzeć prezentację multimedialną przybliżającą im znakomitego gościa. W trakcie prezentacji p. Ewa Matera opowiedziała najważniejsze wydarzenia z książki, jednocześnie dzieląc dzieci na pięć grup kalijów: lasu, gwiazd, ksiąg, ziemi i słońca. Każde dziecko dostało odpowiedni kolor opaski dla swojej grupy. Uczniowie na początek pobawili się w parę zabaw edukacyjnych. Potem dostali po zestawie książek, w których były ukryte hasła. Natomiast hasła odczytywali kalijowie ksiąg, a za pomocą szyfru otworzono wspólnie skrzynię skarbów. Skarbem była mądrość starożytnych kalijów – każde dziecko otrzymało indywidualne przesłanie. Dzieci bawiły się wspaniale, pięknie współpracowały ze sobą w grupach, jak w prawdziwej kalijskiej rodzinie.
Czytelnicze prezentacje klas III
12.01.2024 10:46W Bibliotece:Za nami kolejne spotkania z klasami III w ramach całorocznego projektu „Przekonaj, że warto przeczytać”. Uczniowie prezentowali ulubione książki swoim koleżankom i kolegom z klasy. Wybór lektur był zróżnicowany nie mniej jednak bardzo popularna wśród dzieci stała się seria „mali Wielcy ”, przedstawiająca biografie słynnych postaci świata kultury i nauki. Równie chętnie trzecioklasiści wybierali książeczki zawierające elementy śledztwa, dochodzenia i niezwykłych tajemniczych zdarzeń. Uczniowie chętnie opowiadali o wybranych książkach, przedstawiali wątek główny oraz odpowiadali na pytania zaciekawionych i zainspirowanych do poznania lektury kolegów. Za niedługo kolejne spotkanie z ulubionymi czytelniczymi odkryciami.
(MS)