Dzieci z klasy IIa na zajęciach z edukacji plastycznej postanowiły dać surowcom wtórnym „drugie życie”. Pudełka, plastikowe butelki, folię zmieniły w niezwykłe, kolorowe, ciekawe kreacje. Torebka z pudełka po jajkach, nakrycie głowy ze starych płyt CD, welon z worków foliowych to tylko niektóre z elementów strojów, które stworzyli projektanci i projektantki z klasy IIa. Wyjątkowe kreacje zostały zaprezentowane na Wiosennym Pokazie Mody w Szkole Podstawowej w Godziszce.
Chomiki na zajęciach w klasie IIa
Z okazji Światowego Dnia Chomika, który obchodzony jest 12 kwietnia na zajęcia do klasy IIa przybyła Pani Ewa Gadzina wraz z gromadką chomików. Pani Ewa zapoznała dzieci ze zwyczajami tych milusińskich zwierząt i opowiedziała wiele ciekawostek związanych z ich zachowaniem. Natomiast Milena Łukaszczyk zebrała wszystkie potrzebne i ważne informacje o tych sympatycznych gryzoniach i przygotowała prezentację, którą odczytała koleżankom i kolegom. Dzieci były zachwycone spotkaniem z chomikami. Z ogromnym zainteresowaniem i radością oglądały zachowanie całej gromadki. Serdecznie dziękujemy Pani Ewie Gadzinie za możliwość zorganizowania żywej lekcji przyrody.
Zaproszenie do udziału w konkursie.
23 kwietnia- Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Regulamin konkursu plastycznego „Moje Lato z Książką”
Konkurs organizowany jest przez Bibliotekę z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, obchodzonych w tym roku 23 kwietnia. Celem konkursu jest wzbudzanie zamiłowania do obcowania z literaturą, promowanie wartościowych form spędzania wolnego czasu i rozbudzanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów klas I-III naszej szkoły.
- Tematem pracy konkursowej jest plastyczne przedstawienie wakacyjnego spędzania wolnego czasu – z książką, podczas wędrówek górskich, wypoczynku nad morzem lub jeziorami, podróży dalekich i bliskich czy też w domowych warunkach.
- Format pracy konkursowej – A4 lub A3, technika plastyczna dowolna, mile widziane wyklejanki, collage, wycinanki naklejane na kartę papieru.
- Konkurs plastyczny trwa od 23 kwietnia do 23 maja b.r. Prace konkursowe opatrzone na odwrocie imieniem, nazwiskiem i wskazaniem do której klasy uczęszcza autor, należy składać w bibliotece do ostatniego dnia konkursu do godziny 14.00.
- Jury wybierze najciekawsze i najbardziej pomysłowe prace i laureatom zostaną przyznane miejsca od I do III-go. Dla laureatów przewidziane są nagrody i dyplomy.
- Po zakończeniu konkursu przewidziana jest wystawa wszystkich prac złożonych na konkurs a także umieszczenie ich zdjęć w galerii szkolnej strony internetowej.
Serdecznie zapraszamy do licznego udziału, twórczej pracy, kreatywnego przedstawienia tematu konkursowego i życzymy powodzenia !
Hejt nie jest OK - warsztaty.
Uczniowie klas III wzięli udział w warsztatach na temat zagrożeń cyberprzemocą poprowadzonych przez pedagoga szkolnego pod hasłem Hej nie jest ok. Uczyli się prawidłowych postaw reagowania na hejt. Ponadto podczas pracy w grupach zastanawiali się nad emocjami i zachowaniem osoby doznającej przemocy i stosującej przemoc w wirtualnym świecie. Zastanawiali się jakie zachowania są realne a jakie wirtualne oraz jak chronić siebie przed hejtem. Każdy uczeń w domu przygotował pracę pisemną w postaci listu do przyjaciela o zagrożeniach a chętne osoby wykonały piękne plakaty. Każdy uczeń otrzymał dyplom oraz upominek.
MM
W Bibliotece: „Spójrz inaczej”
Przez dwa półrocza w bibliotece odbywały się zajęcia profilaktyczno-wychowawcze „Spójrz inaczej” dla uczniów klasy IV. Podczas regularnych spotkań dzieci miały okazję w formie zabawy popracować nad swoją samoświadomością, umiejętnościami społecznymi i poczuciem wartości. Rozmawialiśmy także o trudnych sytuacjach, trudnych wyborach i postępowaniu w razie zagrożenia bezpieczeństwa. Czasem była chwila na zabawę, odgrywane były także scenki obrazujące konkretne okoliczności, w których dziecko może czuć się niepewnie i jak się wtedy powinno zachować. Na zakończenie cyklu zajęć uczniowie zadecydowali, że chcą pokazać się ze swojej najlepszej strony i zaprezentować swoje talenty, tak więc urządziliśmy biblioteczną edycję konkursu „Mam talent”. W zabawowej atmosferze odbyły się więc występy iluzjonisty, popisy wokalne i pokaz tańca.
(MS)
2
Uwaga konkurs!!!
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w Konkursie Wciągnij przyjaciela w świat gier planszowych.
Opisz swoją ulubioną grę planszową lub karcianą i wyślij ją na adres mailowy: info@plaszowkibeztajemnic.pl do 31 maja 2024 r.
Czekają nagrody.
Szczegóły u pedagoga szkolnego Pani Magdaleny Matlak.
Święto Wiosny w klasach 1-3
Tegoroczny, pierwszy dzień wiosny, 21 dzień marca 2024 roku klasy edukacji wczesnoszkolnej z Godziszki uczciły wspaniałą zabawą w integracyjnej imprezie, pod hasłem Zielony Pokaz Mody z motywem innowacji BON czy TON, czyli savoir – vivre dla najmłodszych.
W tym dniu w klasach zazieleniło się na dobre, rozbłysły kwiatowe motywy we włosach i sukniach dziewczynek. Imprezie towarzyszyły wiosenne występy artystyczne klas, taneczny pokaz zielonej mody, a nawet ekostroje na różne okazje wspaniale prezentowane przez uczniów klasy 2a. Pokazy przerywało, omawiane czytanie frag. tekstów Grzegorza Kasdepke przez różnych nauczycieli w humorystyczny sposób ośmieszające różne wady
i niewłaściwe zachowania. O tym, że było to ciekawe i udane przedsięwzięcie przekonują piękne fotografie. Zapraszamy do galerii zdjęć.MD
Klasy 1-3 z Godziszki w Gminnym Przeglądzie Szkolnej Twórczości Artystycznej Buczkowice 2024
Klasy 1-3 z Godziszki w Gminnym Przeglądzie Szkolnej Twórczości Artystycznej Buczkowice 2024.
W dniu 14 marca 2024 roku sala Sokolni w Buczkowicach zapełniła się młodymi lub debiutującymi na scenie artystami z wszystkich gminnych szkół w celu konfrontacji osiągnięć artystycznych. Imprezę konkursową organizował GOK, powołując profesjonalne jury i umożliwiając uczniom różnych klas prezentację umiejętności, szczególne wokalnych, w rozmaitych kategoriach, od solistów, duetów po szkolne chóry.
W kategorii gminnych klas I-III pierwsze miejsce w konkursie zespołów wokalnych i chórów zajął zespół klasy 1a z Godziszki „Krzewiciele Dobrych Manier” za wiązankę krótkich motywów o kulturze, splecionych urozmaiconą choreografią wg pomysłu opiekuna zespołu Mirosławy Dudys. Pewniejsze siebie, szczęśliwe, nagrodzone pierwszaki z tej klasy wystąpiły na zaproszenie organizatora w sobotnim koncercie laureatów uwalniając niemałe zasoby twórczej energii. Chociaż zespół odebrał w tym dniu bogate nagrody wszyscy zgodnie stwierdzili , że najpiękniejszy był udział w imprezie, towarzyszące mu emocje oraz zdobyte doświadczenia, które w widoczny sposób owocują na co dzień w życiu klasy 1a. W tym dniu nagrodę za III miejsce otrzymał także duet Hanna Wiśniowska i Wiktoria Dziedzina, również z klasy 1a za utwór „Bardzo zielona piosenka”, oraz Alina Tołwińska z klasy 2a za utwór „Stokrotka” w kategorii soliści, do którego zagrała na gitarze podkład muzyczny. Gratulujemy odwagi i umiejętności.
MD
Apel Wielkanocny
3W ostatnią środę marca społeczność naszej szkoły zgromadziła się na sali gimnastycznej, aby wziąć udział w uroczystej przedświątecznej akademii.
Najpierw młodzież z klasy siódmej zaprezentowała sceny ukazujące ludzkie błędy i słabości, wprowadzając publiczność w wyjątkowy nastrój przeżywania poświęcenia i zmartwychwstania Jezusa. Świetnie odgrywający swoje role uczniowie przypomnieli, że Święta Wielkanocne to czas zadumy i refleksji nad własnym życiem, niosący ze sobą nadzieję i skłaniający do czynienia dobra.
Drugą część uroczystości przygotowali uczniowie klas pierwszych, którzy wytłumaczyli wszystkim znaczenie wielkanocnych symboli i trzymając w rękach duże kolorowe palmy, wdzięcznie zaprezentowali tradycje i obyczaje związane z Wielkim Tygodniem. Doskonałym uzupełnieniem tych treści były zaśpiewane przez pierwszoklasistów pełne optymizmu piosenki o budzącej się do życia wiośnie.
Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała za piękne występy i życzyła wszystkim radosnych, pełnych wzajemnej życzliwości Świąt Wielkiej Nocy.
KW
Bliskie spotkania z historią
Historia jest nauczycielką życia, dlatego tradycją naszej szkoły jest poznawanie wydarzeń z przeszłości Polski. W związku z tym 25 marca odbył się uroczysty apel z okazji 230. rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej. Wniesienie sztandaru szkoły, odśpiewanie hymnu narodowego, biało-czerwone dekoracje oraz stroje galowe uczniów wyrażały szacunek naszej społeczności wobec bohaterstwa powstańców, którzy pod wodzą Tadeusza Kościuszki podjęli ostatnią próbę ratowania Rzeczypospolitej i odbudowy jej suwerenności.
Ciekawe przedstawienie z mówiącym portretem charyzmatycznego przywódcy insurekcji, pieśni patriotyczne i prezentacje multimedialne wzbogacone komentarzem p. Andrzeja Kowalczyka przybliżyły uczniom wydarzenia z 1794 roku, bitwę pod Racławicami oraz Maciejowicami, a także zwróciły uwagę na waleczność chłopskich kosynierów.
Sukcesy naszych uczniów
Dnia 23 marca w Sokolni w Buczkowicach odbyła się Wiosenna Gala, podczas której rozstrzygnięto dwa gminne konkursy. Wtedy okazało się, że wielu naszych uczniów jest uzdolnionych artystycznie, gdyż w wielu kategoriach zwyciężyli lub zdobyli wyróżnienia.
Na Gminny Konkurs Plastyczny na Ekokartkę Wielkanocną trzeba było przygotować kartkę związaną
z symbolami i zwyczajami wielkanocnymi, wykonaną z dodatkiem surowców wtórnych lub materiałów naturalnych.W kategorii klas 1-3 wyróżnienia otrzymały: Hanna Kocenka i Alina Tołwińska.
W kategorii klas 4-6 Julia Dybczak zajęła I miejsce (ex aequo), a wyróżnienia otrzymały: Oliwia Dziedzina
i Magdalena Kubica.W kategorii klas 7-8 Wojciech Konieczny zdobył I miejsce, a Konrad Jakubiec - III miejsce.
Podczas XXII Gminnego Przeglądu Artystycznej Twórczości Szkolnej uczniowie prezentowali swoje różnorodne talenty muzyczne.
W kategorii soliści instrumentalni Wojciech Hula zajął I miejsce.
W kategorii soliści wokalni:
klasy 1-3 Alina Tołwińska zdobyła III miejsce,
klasy 4-6 Emilia Tarnawa otrzymała wyróżnienie,
klasy 7-8 Emilia Wandzel zajęła III miejsce.
W kategorii duety wokalne:
I miejsce - Maja Wachol i Emilia Caputa,
III miejsce - Oliwia Dziedzina i Hanna Wiśniowska.
W kategorii zespoły wokalne:
klasy 1-3 Krzewiciele Dobrych Manier zajęli I miejsce,
klasy 4-6 Chórek z Godziszki zdobył III miejsce.
Wszystkim młodym artystom serdecznie gratulujemy!!!
Zapraszamy do galerii zdjeć dostępnej na stronie GOK Buczkowice galeria zdjęć
W Bibliotece : „Światowy Dzień Czytania Tolkiena”
Miłośnicy tolkienowskiego uniwersum kojarzą tą datę z dniem upadku Saurona i wyzwoleniem Śródziemia spod władzy mrocznych mocy.
Tego też dnia fani organizują maratony czytania powieści i imprezy czytelnicze związane z twórczością autora „Hobbita”.
W naszej szkole uczniowie klasy VIIa – Nikola Wandzel, Julia Nowak, Antoni Cielecki, Maksymilian Żuławski przygotowali dla klasy IV a przegląd kilku ciekawych fragmentów z „Hobbita”.
Poprzedziwszy prezentację wybranych rozdziałów kilkoma informacjami i ciekawostkami o Tolkienie, przeczytali czwartoklasistom najciekawsze ich zdaniem opowieści o wyprawie pewnego hobbita i drużyny krasnoludów po skarby i chwałę.(MS)
1
„Niektórzy lubią poezję”
- 25.03.2024 16:34
- W Bibliotece : konkurs recytacji poezji Szymborskiej w bielskiej Kubiszówce.
- więcej
Uczta na Olimpie
- 24.03.2024 22:14
- więcej
Turnieje Polonistyczne rozstrzygnięte!
- 24.03.2024 17:15
- więcej
21 marca - Dzień Wiosny
- 20.03.2024 11:40
- Dniem kolorowego wiosennego ubrania i skarpety nie do pary:)
- więcej
Warsztaty zdrowego odżywiania
- 20.03.2024 11:16
Dietetyk w naszej szkole.- więcej